معرفی دستگاههای StoreEver شرکت HP

معرفی دستگاههای StoreEver شرکت HP :

این دستگاهها برای Backup گیری اطلاعات بر روی Tape استفاده می شود و دارای مدل های ESL G3، MSL 4048، MSL2024 ، MSL 6480، ،Tape autoloader و Tape Drive های معمولی می باشد. بالاترین مدل این تجهیزات ESL است که می تواند ۱۸۰ پتا بایت اطلاعات را ذخیره کند ( شکل آن در زیر ارائه شده است)، روی این دستگاه تا ۱۲۰۰۶ عدد Tape می توان قرار داد و همچنین ۱۹۲ درایو بر روی آن می توان نصب کرد.
همچنین در حال حاضر تمامی مدل های LTO 7 را نیز Support میکنند که فرق LTO ها نیز در جدول زیر ارائه شده است.
از نرم افزار HP Data Protector نیز برای مدیریت این تجهیزات استفاده می شود.
پر استفاده ترین مدل ها در ایران MSL 2024 و MSL 4048 است که شکل آنها نیز در زیر ارائه شده است

معرفی دستگاه ذخیره ساز HPE 3PAR 8440 :

این دستگاه مانند مدل ۷۴۴۰ دارای ۴ کنترلر ( نود) می باشد و پردازنده آن ۱۰ هسته ای می باشد و حجم cache آن می تواند حداکثر می تواند ۸۳۸۴ گیگا بایت باشد که ۸۰۰۰ گیگ بصورت هارد SSD اضافه می شود و مابقی یعنی ۳۸۴ گیگا بایت روی کنترلرها موجود می باشد. این دستگاه می تواند دارای ۲۴ پورت FC با سرعت ۱۶Gb/s باشد. همچنین ۴۰۹۶ دستگاه را می توان به آن متصل نمود و ۹۶۰ هارد دیسک روی آن قرار داد و همچنین ۴۸۰ هارد مدل SSD را Support می کند. فضای ذخیره سازی بر روی این دستگاه می تواند ۳۰۰۰ ترابایت باشد که این هارد دیسک ها بر روی ۳۸ عددenclosure قرار داده می شود. پارت نامبر آن می تواند H6Y98A باشد ( ۴ کنترلر) . وزن این دستگاه نیز حدودا ۵۰ کیلوگرم است. شکل این دستگاه نیز در زیر نشان داده شده است

معرفی دستگاه HPE Storeserve 3PAR 10400:

این دستگاه طراحی شده برای دیتاسنترهای Enterprise می باشد و بطور کلی به سری های ۱۰۰۰۰ همچنین V Series نیز گفته می شود. در واقع به دستگاه ۱۰۴۰۰ مدل V400 نیز می گویند. این مدل مانند سری های ۷۰۰۰ می تواند ۴ کنترلر(نود) داشته باشد. همچنین روی هر کنترلر ۲ پردازنده ۸ هسته ای با سرعت ۲٫۸۳GHz قرار داده می شود و همچنین دو پردازنده ASIC.
این دستگاه می تواند۴٫۴ ترابایت cache قرار گیرد که ۳۸۴ گیگا بایت روی کنترلرها موجود است و مابقی بصورت هارد SSD اضافه خواهد شد. این دستگاه ۹۶ پورت FCباسرعت ۸Gb/s و یا ۴۸ پورت FC با سرعت ۱۶Gb/s داشته باشد. روی این دستگاه ۹۶۰ هارد دیسک می توان قرار داد و حداکثر حجم می تواند ۱۶۰۰ ترابایت باشد. به این دستگاه ۲۴ عدد Enclosure می توان وصل کرد که روی هر کدام ۴۰ عدد هارد دیسک قرار می گیرد. همچنین تجهیزات مورد نیاز روی این دستگاه به سری های ۷۰۰۰ تفاوت دارد به عنوان مثال کنترلرها در فضای مخصوصی قرار می گیرند در حالیکه در سری های ۷۰۰۰ کنترلرها در پست Enclosure قرار داده می شود.در جدول زیر مشخصات توضیح داده شده در بالا و همچنین هارد دیسک هایی که این مدل Support می کند آورده شده است و در عکس زیر نیز شکل این دستگاه نشان داده شده است.

English
logo-samandehi