AVL:

تجهیزات مکان یابی در موارد خاص از تلفیق تکنولوژی های GNSS,GSM و… می باشد. با توجه به طراحی و ساخت سخت افزار AVL، توسط متخصصین ایرانی، این دستگاه بنابر نیاز مشتری، طراحی و ساخته می شود.

با توجه به سامانه طراحی شده، امکان طبقه بندی سازمانی خودروها، نمایش رسم مسیر، نمایش گرافیکی و نمایش آخرین موقعیت فراهم شده است، علاوه بر آن در قسمت گزارشات می توان گزارش های مختلفی از جمله تجاوز از سرعت مجاز، تجاوز از محدوده مجاز، مسافت طی شده در یک بازه زمانی تعریف شده، مدت زمان حرکت خودرو و توقف خودرو، سوخت مصرف شده و غیره را مشاهده کرد.

این دستگاه با توجه به جنس مواد برد الکتریکی، در برابر شرایط آب و هوایی سخت و رطوبت مقاوم بوده و در برابر نویزهای ناشی از پست های فشار قوی برق، مقاوم می باشد.

سامانه رهگیری خودروهای عملیاتی و اعلام حادثه:

تجهیزات سامانه اعلام حادثه از تلفیق سخت افزارهای مختلف با سامانه های نرم افزاری است و بنا به نیاز مشتری طراحی و تولید می گردد. این سامانه قابل استفاده برای واحد های عملیاتی شرکت هایی مانند،شرکت توزیع نیروی برق، شرکت گاز،شرکت آب و فاضلاب و … برای اطلاع رسانی حوادث در سطح شهر می باشد.این سامانه علاوه بر قابلیت مکان یابی خودروها، قابلیت ارتباط دو طرفه با رانندگان خودروها را نیز دارد و جهت اعلام حوادث در سطح شهر به رانندگان اعلام می کند. همچنین ماموران عملیاتی از طریق این سامانه، گزارش مربوط به عملیات، تجهیزات مورد نیاز و تجهیزات مصرف شده، درخواست نیروی کمکی و سایر موارد را به صورت الکترونیکی به مرکز فرماندهی اعلام می دارد.

سامانه سپهتن:

سامانه یک طرفه جهت نظارت بر رانندگی رانندگان خودروهای سنگین و مسافربری (و در فازهای بعدی کلیه ناوگان خودرویی در سطخ کشور) در جاده های بین شهری می باشد که اکنون برای رانندگان خودروهای مسافربری لازم الاجرا می باشد. در این سامانه رفتار راننده به صورت گسسته در حال رسد می باشد همچنین وضعیت خودرو اعم از مکان، سرعت، شتاب، رعایت سرعت مجاز و … مدام در حال نظارت است. همچنین در این سیستم قوانین حاکم بر رانندگان اینگونه وسایط نقلیه از قبیل نظارت بر ساعت کارکرد هر راننده در شبانه روز توسط قرائت گواهینامه رانندگان و همچنین ثبت و ضبط تصویر راننده کنترل می گردد.