DELL EMC Power Protects

DELL EMC Power Protects

DELL EMC Power Protects

ذخیره سازی پشتیبان بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند پشتیبان گیری است. به طور سنتی، دو طبقه ذخیره سازی برای این مورد استفاده می شود: دیسک + نوار. (Tape) اما مشتریان، هنگام ساخت زیرساخت‌های جدید و به‌روزرسانی زیرساخت‌های قدیمی، از استفاده از کتابخانه‌های نوار صرفاً به نفع سیستم‌های دیسکی خودداری می‌کنند.

این امر نه چندان به دلیل کاهش هزینه دیسک‌ها، بلکه به دلیل افزایش راندمان ذخیره‌سازی زیرساخت‌های مجازی به دلیل تکرار و فشرده‌سازی، ادغام فرآیند پشتیبان‌گیری محیط‌های مجازی با سیستم‌های ذخیره‌سازی میزبان محیط‌های مجازی و همچنین به دلیل توانایی بازیابی تقریباً فوری ماشین های مجازی به طور مستقیم از نسخه پشتیبان واقع در کتابخانه دیسک.

ذخیره سازی پشتیبان یک سیستم سخت افزاری و نرم افزاری است. ویژگی اصلی این آرایه‌ها، کپی‌سازی و فشرده‌سازی داده‌ها است. در عین حال، ما این فرصت را داریم که پشتیبان‌های بیشتری را روی دیسک‌ها ذخیره کنیم و عمق ذخیره‌سازی را در رسانه‌های سریع‌تر نسبت به نوارها افزایش دهیم.

این فرصت وجود دارد که تکنولوژی نوار را به جای دیسک ها به طور کامل کنار بگذاریم، مگر در مواردی که رسانه های قابل جداسازی مورد نیاز است. از طریق FC یا iSCSI به طور سنتی، دیسک های ارزان قیمت NL-SAS برای این کارها استفاده می شود. آنها به اندازه کافی بزرگ و به اندازه کافی ارزان برای این اهداف هستند و علاوه بر این سرعت بالایی را در عملیات نوشتن / خواندن متوالی ارائه می دهند که مشخصه فرآیند پشتیبان گیری است.

در سال 2001،  Data Domain برای ایجاد فضای ذخیره‌سازی دیسکی تأسیس شد که توانایی فشرده‌سازی داده‌ها را داشته باشد و در عین حال از نظر ویژگی‌های خود بهتر از کتابخانه‌های نواری عمل کند. این محصول به قدری جالب و با کیفیت بود که فروشندگان برجسته ای مانند NetApp و EMC می خواستند Data Domain را بدست آورند. سرانجام، در سال 2009، EMC را به دست آورد. EMC از آن زمان به طور کامل Data Domain را در پلتفرم Data  Protection Suite خود ادغام کرد .با خرید شرکت  EMC توسطDELL  در سال 2019، این شرکت از نسل جدید این سری پس از سالها بنام PowerProtect رونمایی کرد. HPE  مسیر متفاوتی را در پیش گرفت و رویکرد خود را برای حذف مجدد در انجمن فناوری HP در سال 2010 ارائه کرد. این فناوری توسط آزمایشگاه HPE توسعه داده شد و StoreOnce نام داشت. از آن در آرایه های آن زمان استفاده می شد – StorageWorks D2D که قبلاً از نرم افزار شخص ثالث استفاده می کرد. در سال 2012، خط   StorageWorks D2D با خط StoreOnce به همین نام جایگزین شد. شرکت کوانتوم نیز در بازار ذخیره سازی دیسک وجود دارد که سری StorNext نام دارد.

 

شرکتDell EMC به لطف مجموعه Data Domain خود برای بیش از یک دهه پیشرو در صنعت حفاظت از داده ها بوده است.

این محصولات به هزاران مشتری کمک می‌کنند تا از داده‌های خود محافظت کنند – چه این داده‌ها در محل یا در فضای ابری ذخیره شوند.

سری PowerProtect DD Dell EMC نسل بعدی مجموعه سخت افزاری Dell EMC Data Domain است و عملکرد، کارایی، امنیت و حفاظت چند ابری بهبود یافته را ارائه می دهد.

مجموعه جدید شامل PowerProtect DD3300، DD6900، DD9400،  DD9900 و نسخه مجازی DD (DDVE) است تا انتخاب بیشتری را به کسب و کار شما ارائه دهد.

گستره Dell EMC PowerProtect DD تا 38 درصد پشتیبان‌گیری سریع‌تر و تا 45 درصد بازیابی سریع‌تر ارائه می‌کند، که این سخت‌افزار را به طور قابل‌توجهی کارآمدتر از مدل‌های نسل قبلی می‌کند .این محدوده همچنین حداکثر 60000 عملیات ورودی/خروجی در ثانیه (IOPS) را ارائه می‌دهد که دسترسی و بازیابی فوری 50 درصد سریع‌تر را فراهم می‌کند – و می‌تواند تا 64 ماشین مجازی همزمان را پشتیبانی کند.

با نگاهی به PowerProtect DD9900، این مدل 50٪ ظرفیت قابل استفاده بیشتر در هر رک را پشتیبانی می کند که در مجموع تا 1.5 PB ظرفیت قابل استفاده و 97.5 PB ظرفیت منطقی را شامل می شود.

این به لطف فشرده سازی به کمک سخت افزار است که تا 30٪ ظرفیت منطقی بیشتری در هر ترابایت ارائه می دهد، در حالی که فضای رک را می توان تا 39٪ به لطف درایوهای 8 ترابایتی جدید  PowerProtect DD کاهش داد.

همه دستگاه‌های PowerProtect DD از راهکارهای بازیابی سایبری Dell EMC و نسخه‌های پشتیبان Cyber ​​Recovery Vault نیز پشتیبانی می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که داده‌های شما همیشه قابل بازیابی هستند.

در حالی که ذخیره سازی داخلی چندین مزیت عمده دارد، مهم است که بتوانید به مزایای کامل ابر نیز دسترسی داشته باشید.

به همین دلیل است که محدوده PowerProtect DD قابلیت های چند ابری را ارائه می دهد، از جمله:

قابلیت Cloud Tier پشتیبانی از لایه‌بندی بومی داده‌های کپی‌برداری شده به ابر و پشتیبانی از اکوسیستم گسترده‌ای از برنامه‌های پشتیبان را در هر دو ابر عمومی و خصوصی ارائه می‌دهد.

مجموعه حفاظت از داده به AWS، Azure و VMware Cloud در AWS امکان بازیابی فاجعه مقرون به صرفه را می دهد.

Cloud Disaster Recovery ماشین‌های مجازی محافظت‌شده را از PowerProtect DD درون محل به ابر عمومی و مستقیماً روی ذخیره‌سازی اشیا کپی می‌کند.